ERZİNCAN KEMAH İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GÖNÜLLÜ TURİZM ELÇİLERİ PROJEMİZDE DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ.

GÖNÜLLÜ TURİZM ELÇİLERİ PROJEMİZDE DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ.

İlçemizde öğrenim gören ortaokul ve ortaöğretim öğrencilerinin içerisinde bulunduğu toprakların sosyal, kültürel ve tarihi güzellikleri öğrenmelerine katkı sağlayarak edindikleri bilgileri 8-10 dakika Türkçe; 3-5 dakika İngilizce anlatabilmek, Ortaokul ve Ortaöğretim kategorilerinde ilk üç dereceye giren öğrenciler İl merkezinden gelecek Cankardeşi okullara ilçeyi tanıtmak, İlçemiz Necatibey Ortaokulu, İmam Hatip Ortaokulu ve Sultan Melik Çok Programlı Anadolu Lisesiyle il merkezindeki dört Cankardeşi okulda yapılacak kermesle Bedensel Engelli Öğrencimizi tekerlekli sandalyeye kavuşturmak amacıyla "GÖNÜLLÜ TURİZM ELÇİLERİ PROJE"mizi hazırladık.

Projenin birinci kısmını oluşturan sunum yarışması ortaokul ve ortaöğretim olmak üzere iki kategoride yapıldı. 32 öğrencinin sunumlarıyla jüri önünde kıyasıya yarıştığı yarışmada öğrenciler:

·           İlçemize mal olmuş hikâyeler ve söyleyişler

·           Sultan Melik Türbesi

·           Kemah Kalesi

·           Gülabibey Camisi

·           Acemoğlu Köprüsü

·           Tugay Hatun Kümbeti

·           Bayraktepe

·           Mesire alanlarını tanıttılar.

Yarışma sonunda ortaokul ve lise kategorilerinde dereceye giren öğrenciler aşağıya çıkarılmıştır.

KATEGORİ

DERECE

ÖĞRENCİ ADI SOYADI

OKULU

ORTAOKUL

1.

Ömer Asaf ÇUKADAR

Necatibey Ortaokulu

2.

Pelinsu ODABAŞ

Necatibey Ortaokulu

3.

Yusuf Cemil ÖNER

İmam Hatip Ortaokulu

4.

Mehmet GÜLER

İmam Hatip Ortaokulu

LİSE

1.

Arda BATIK

Sultan Melik ÇPAL

2.

Sümeyye TARLAK 

Sultan Melik ÇPAL

3.

Asude VAROL

Sultan Melik ÇPAL

4.

Senanur VAROL

Sultan Melik ÇPAL

 

Derece alan öğrencilerine ödüllerini takdim eden Kemah İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramis BAŞTUĞ "Erzincan'ın tarihi ve kültürel yerleri denilince akla ilk Kemah Sultan Melik Türbesi, Gülabibey Camisi, Kemah Kalesi geliyor. Kemah, tarihi ve kültürel mekanlarıyla her daim medeniyetlerin odak noktası olmuştur. Binlerce yıllık geçmişi ile Doğu Anadolu'nun incilerinden olan Kemah, gezilmesi ve görülmesi gereken tarihi mekanlara ev sahipliği yapmaktadır. Sancak Şehri Kemah'ımızın bu güzelliklerini tanıtmak amacıyla kıyasıya yarıştınız, hepinize teşekkür ediyorum.

Projemizin ikinci kısmında ise il merkezinden ilçemize davet edeceğimiz dört okula illçemizi tanıtacaksınız. Şunu iyi biliyoruz ki güzellikler paylaşılınca artar. Sizler ilçemizin Gönüllü Turizm Elçilerisiniz. Bu güzelliklerin değeri sizlerle artacak.

Projemizin üçüncü kısmında ise İl merkezinden ilçemizi gezmeye gelecek dört Cankardeşi okulda ve ilçe merkezimizdeki beş okulumuzda yapacağımız kermeslerle İlçemiz Aziz ve Mehmet Torun İlkokulunda öğrenim gören Ortapedik engelli öğrencimizi tekerlekli sandalyeye kavuşturmak istiyoruz.

Yalnız pandemiden dolayı projemizin ikinci ve üçüncü kısımları 2021-2022 eğitim öğretim yılında uygulanacaktır. Projemize ve ilçemize sunduğunuz değerli katkılarınız için hepinize teşekkür ediyorum." dedi.29-05-202129-05-202129-05-202129-05-202129-05-2021

Hükümet Konağı kat3 Kemah/Erzincan - 0 (446) 511 20 56

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.