ERZİNCAN KEMAH İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

e Twinning Ulusal Kalite Ödülümüzü Aldık

e Twinning Ulusal Kalite Ödülümüzü Aldık

15-06-201715-06-2017

eTwinning, Avrupa’daki okullar için oluşturulmuş bir topluluktur.İletişim kurmak, işbirliği yapmak, projeler geliştirmek, paylaşmak; kısacası Avrupa’daki en heyecan verici öğrenme topluluğunu hissetmek ve bu topluluğun bir parçası olmak için, Avrupa ülkelerindeki katılımcı okullardan birinde çalışan personele (öğretmenler, müdürler, kütüphaneciler v.b.) yönelik bir platform sunmaktadır.

eTwinning, Bilgi ve İletişim Teknolojilerinin kullanımı vasıtasıyla gerekli destek, araçlar ve hizmetleri sağlayarak okulların herhangi bir konuda kısa ve uzun vadeli ortaklıklar kurmasını kolaylaştırarak Avrupa´da okul işbirliğini teşvik etmektedir.

eTwinning kapsamında gerçekleştirilen projelerin kaliteleri, ulusal çapta Ulusal Kalite Etiketi; Avrupa çapında ise Avrupa Kalite Etiketi ile değerlendirilmektedir. 2016 yılında ise, eTwinning faaliyeti kapsamında ülke çapında öğretmenler toplam 3215 proje gerçekleştirmiş, bu projelerden 118’i Ulusal Kalite Etiketi, 156’sı ise Avrupa Kalite Etiketi almaya hak kazanmıştır.

İlimizde toplamda 2558 öğretmen eTwinning portalına kayıt olmuştur ve bu öğretmenler toplamda 289 proje başlatmış; bu projelerin 99’u aktif olarak sürdürülmüştür. eTwinning projeleri kapsamında Kemah Sultan Melik Çok Programlı Anadolu Lisesi Öğretmeni Barış AKPINAR’ın projesi Ulusal Kalite Etiketi almaya hak kazanmıştır. Okullarımız ise Ulusal Kalite Etiketi Tabelası ile ödüllendirilmiştir.

Ödüller bugün yapılan törenle İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Aziz GÜN tarafından müdürlük makamında sahiplerine verildi. Öğretmenimiz Barış AKPINAR´ı Okul Müdürümüz Burhan KUŞÇU´yu ve projeye destek olan tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Ulusal Kalite Etiketi Almaya Hak Kazanmış Projemiz:15-06-201715-06-2017

 

Öğretmen

Proje Adı

Okul

Okul Müdürü

1

Barış AKPINAR

Bir Nefeste Anadolu

Kemah Sultan Melik ÇPL

Burhan KUŞÇU

 

Hükümet Konağı kat3 Kemah/Erzincan - 0 (446) 511 20 56

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.